Optymalizacja kosztów energii w biurze – jak ją przeprowadzić?

Choć zapowiedziany wzrost cen prądu budzi niezadowolenie klientów detalicznych, podwyżki cen dla klientów indywidualnych to zaledwie ułamek kosztów, jakie w najbliższym czasie poniosą przedsiębiorstwa. Optymalizacja kosztów energii w firmach staje się ważniejsza niż kiedykolwiek. W jaki sposób możemy obniżyć zużycie energii elektrycznej w codziennej pracy?

Optymalizacja kosztów energii zaczyna się od urządzeń drukujących

Jak pokazują badania firmy Euroimpex, optymalizacja kosztów energii poprzez audyt wykorzystywanych urządzeń drukujących oraz wykorzystywanych procedur wydruku, może przynieść największym przedsiębiorcom nawet milion złotych oszczędności w skali roku. Co możemy zrobić, aby obniżyć koszty prowadzenia funkcjonowania biura i tworzenia niezbędnej dokumentacji papierowej? Eksperci wskazują na kilka rozwiązań.

Analiza rzeczywistego zapotrzebowania na urządzenia drukujące

Jednym z pierwszych działań, jakich wymaga optymalizacja kosztów energii, jest zapoznanie się z rzeczywistymi potrzebami pracowników w zakresie dostępu do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Część osób odpowiedzialnych za wyposażenie biura za najważniejsze kryterium przyjmuje jak najszybszy dostęp do danego urządzenia. W sytuacji, gdy w placówce działa zbyt dużo sprzętów, zwiększa się ich zapotrzebowanie na energię – warto pamiętać, że urządzenia w trybie stand-by pobierają niemałe ilości prądu.

Wymiana urządzeń na energooszczędne

Kolejnym krokiem, dzięki któremu optymalizacja kosztów energii przyniesie oczekiwane rezultaty, jest wymiana starych sprzętów drukujących (produkowanych w oparciu o inne normy zapotrzebowania na energię elektryczną) na nowe, cechujące się niższym zużyciem energii. Choć wymiana urządzeń to proces generujący koszty, rezultaty tej zmiany wkrótce dostrzeżemy na otrzymywanych rachunkach.

Warto pamiętać również o korzyściach, jakie może zapewnić inwestycja w poleasingowe urządzenia drukujące. Sprzęty te bardzo często posiadają relatywnie niski przebieg, dzięki czemu mogą skutecznie służyć kolejnemu właścicielowi, a ich cena wynosi zaledwie ułamek nowego urządzenia prosto od producenta. Rozważając zakup takiego sprzętu, warto zapoznać się z ofertami profesjonalnych przedsiębiorstw, zapewniających usługi serwisowe – zyskamy pewność, że wybrane urządzenie będzie działać sprawnie i bezawaryjnie.

Przejście do chmury obliczeniowej

Warto mieć również na względzie, że optymalizacja kosztów energii potrzebnej do tworzenia wydruków działa najskuteczniej w momencie, w którym ograniczymy konieczność ich wytwarzania. Z pomocą przychodzą tu przede wszystkim oprogramowania w chmurze, które udostępniają niezbędne informacje uprawnionym pracownikom. Komunikacja odbywa się wówczas szybciej, wygodniej i przy niższych kosztach.

Dołącz do klientów Euroimpex

Zastanawiasz się, która firma zapewni Ci kompleksowe wsparcie w wymagającym procesie, jakim bez wątpienia jest optymalizacja kosztów energii? Zapoznaj się z ofertą firmy Euroimpex – wiodącej marki wspierającej obniżenie kosztów użytkowania urządzeń drukujących. Już dziś skontaktuj się ze specjalistą firmy Euroimpex i poznaj rozwiązania, które pozwolą Ci ograniczyć wydatki na energię elektryczną.

Add a Comment