Największa giełda kryptowalut w regionie CEE i SEBA Bank nawiązują współpracę

Największa giełda kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej BitBay nawiązała współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem, liderem smart-bankingu. Wyznaczanie potencjalnych obszarów partnerstwa między dwoma podmiotami staje się początkiem nowego standardu wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów.

Jak wynika z szacunków Cambridge Centre for Alternative Finance, obecnie na świecie ponad 100 mln ludzi posiada cyfrowe aktywa. W porównaniu do 2018 roku oznacza to wzrost o 189 proc[1]. Zdaniem ekspertów, kryptowaluty są przyszłością cyfrowych transakcji, a najbliższe lata upłyną pod znakiem dynamicznego rozwoju branży. Zagwarantowanie bezpieczeństwa operacji na kryptoaktywach jest dzisiaj niezbędnym działaniem. Dostrzegła to giełda kryptowalut z największą liczbą użytkowników w regionie CEE BitBay, która nabyła jednostki inwestycyjne od szwajcarskiego lidera innowacyjnej bankowości. SEBA Bank zapewnia elastyczny, bezpieczny i łatwy w użyciu pomost między aktywami cyfrowymi i tradycyjnymi.

Bank ogłosił emisję akcji serii B posiadaczom jednostek inwestycyjnych jako tokeny bezpieczeństwa

Dzięki nowym przepisom DLT pojawiły się prawne regulacje dotyczące zabezpieczenia zarejestrowanych akcji, takich jak tokeny oferowane przez SEBA Bank. Aktywa są wydawane i przechowywane w ramach cyfrowego depozytu bankowego w środowisku regulowanym przez FINMA, dzięki czemu są w pełni zgodne ze szwajcarskim prawem prywatnym i korporacyjnym. Tokeny są oparte na protokole ERC20 i zaprojektowane w celu umożliwienia bezproblemowej łączności w zakresie handlu i płynności w uznanych na świecie cyfrowych systemach płatności.

BitBay to największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia pod względem wielkości w Europie. Giełda zadebiutowała w 2014 roku i od tamtego czasu zgromadziła blisko milion użytkowników, realizując 125 transakcji na minutę.

Rozwój regulacji prawnych sprawia, że Szwajcaria staje się jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla rozwoju kryptowalut, określanych mianem „krypto narodu”. Uchwalenie tzw. ustawy o blockchain (DLT) ma na celu zapewnienie Szwajcarii pozycji lidera w powstającej gospodarce cyfrowej, dzięki wykorzystywaniu i adaptacji istniejących przepisów do promocji  innowacji cyfrowych. Wejście wszystkich przepisów wspomnianej ustawy jest planowane na okres letni 2021 roku.

Add a Comment