Konsolidacyjna Rewolucja – nowy produkt Smartney

Smartney należący do francuskiej grupy Oney Bank wprowadził do swojej oferty pożyczkę konsolidacyjną. To jeden z najbardziej technologicznie zaawansowanych produktów na rynku finansowym. Wykorzystując złożone algorytmy oraz Open Banking pozwala klientom na korzystną konsolidację zobowiązań w szybkim fintechowym procesie. Silnik pożyczkowy nowej generacji automatycznie przeanalizuje sytuację kredytową klientów i wybierze te pożyczki, których konsolidacja będzie dla nich korzystna. To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku.

Podobnie jak większość dojrzałych rynków, branża finansowa w ostatnich latach skupiona była przede wszystkim na ulepszaniu istniejących produktów. Pożyczki udzielane były szybciej, proces był coraz wygodniejszy. Szanse stworzone przez PSD2 wykorzystywane były w ograniczonym zakresie – raczej do wymiany danych, niż wprowadzania realnych nowości dla konsumentów. Pożyczka konsolidacyjna Smartney to pierwszy nowoczesny i szeroko dostępny produkt finansowy łączący rozwiązania Open Banking oraz zaawansowaną analizę danych kredytowych.

Sercem rozwiązania jest silnik pożyczkowy, który łącząc się z bazami danych kredytowych automatycznie weryfikuje czy klienci mają otwarte zobowiązania i jaki kapitał pozostaje do spłaty. Dzięki współpracy z Kontomatikiem i zastosowaniu rozwiązań Open Banking natychmiast pobierane są również dane o numerach rachunków bankowych, na które spłacane są oryginalne pożyczki. Smartney automatycznie analizuje skonsolidowanie których zobowiązań będzie dla klienta korzystne – a ten może podjąć decyzję przy pomocy kilkunastu kliknięć, bez żadnych dodatkowych dokumentów.

Cały proces da się przejść w kilka minut

„Chcąc zapewniać naszym klientom mądre rozwiązania finansowe stworzyliśmy innowacyjny produkt, który pozwala połączyć wiele zobowiązań w jedną, wygodną ratę w nieosiągalnym jak dotąd, błyskawicznym procesie. Wprowadzenie nowego rozwiązania poprzedziły nie tylko dokładne testy, ale przede wszystkim seria wywiadów z konsumentami i analiza ich zachowań. Klienci raczej nie myślą o obniżaniu swoich rat. Szukając kredytu konsolidacyjnego przede wszystkim chcą poprawić swoją zdolność kredytową z myślą o dodatkowym finansowaniu. Dlatego stworzona przez nas pożyczka konsolidacyjna łączy wiele korzyści: możliwość obniżenia rat, maksymalnie prosty i automatyczny proces oraz właśnie dostęp do dodatkowych środków – Tomasz Kacprzak, Commercial Director w Smartney

Pożyczkę konsolidacyjną klienci mogą wybrać bezpośrednio na stronie głównej

Po wypełnieniu krótkiego wniosku i weryfikacji kredytowej wskazują pożyczki, które chcieliby skonsolidować – z dostępnej na tym etapie automatycznie wygenerowanej listy. Pojawiają się na niej tylko te zobowiązania, których konsolidacja będzie dla klienta korzystna. Na tym samym ekranie klient może się również zdecydować na dobranie dodatkowej kwoty gotówki, obliczanej na podstawie analizy zdolności kredytowej, którą uzyska po konsolidacji. Po akceptacji umowy Smartney spłaca wybrane zobowiązania, a klient płaci jedną, wygodną ratę.

„Ideą Smartney jest mądre pożyczanie. Tworząc naszą ofertę połączyliśmy z jednej strony fintechowy proces, z drugiej naprawdę korzystne warunki finansowania. Kluczowe dla nas jest aby produkt ułatwiał klientom spłatę zobowiązań a nie powiększał ich zadłużenie dlatego proponujemy konsolidację tylko wtedy, kiedy dla Klienta jest to opłacalne.  – dodaje Kacprzak

Add a Comment