Dlaczego warto stawiać na przenośniki łańcuchowe?

Chcąc posiadać odpowiednio wyposażoną bazę maszynową, która pozwoli niejednemu przedsiębiorstwu wyróżnić się na tle konkurencji, warto jest zainwestować w przenośniki łańcuchowe. Ten rodzaj urządzeń w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia wydajności pracy zakładu, dzięki czemu klienci będą mogli liczyć na szybszą realizację złożonych zamówień przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości usług.

Przenośniki łańcuchowe to urządzenia o solidnej konstrukcji, które doskonale sprawdzają się w niejednej gałęzi przemysłu, tym bardziej że dzięki dużej różnorodności modeli, mamy możliwość ich idealnego dopasowania do posiadanej na zakładzie linii produkcyjnej. Oczywiście nie wolno zapominać, że tego typu sprzęt można również wykorzystywać samodzielnie, niekoniecznie trzeba wkomponowywać go w posiadaną linię. Przede wszystkim należy pamiętać, że zadaniem przenośników jest usprawnienie pracy na zakładach poprzez wyręczenie ludzi w dźwiganiu.

Zastosowanie przenośników łańcuchowych

Przenośniki łańcuchowe są urządzeniami przeznaczonymi do tzw. transportu bliskiego ładunków o znacznych wymiarach i masie. Stąd też zazwyczaj wykorzystywane są na terenie obiektów np. hal produkcyjnych lub między obiektem a pojazdem dostawczym, pozwalając tym samym na sprawny i szybki załadunek bądź wyładunek. Tak naprawdę można je wykorzystywać wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność użycia sprzętu, pozwalającego na stały ruch wielu różnych przedmiotów w dużych ilościach. Dlatego przy ich wyborze przede wszystkim należy uwzględnić rodzaj transportowanych towarów/ładunków, co pozwoli na odpowiedni dobór ilości cięgien łańcuchowych, których może być nawet 5.

Dlaczego warto wybrać przenośniki łańcuchowe?

Przede wszystkim przenośniki łańcuchowe swoją dużą popularność zawdzięczają temu, że są urządzeniami łatwymi w konserwacji i naprawie, ponieważ pozwalają na wymianę pojedynczych ogniw, a nie całego łańcucha. Ze względu na swoją solidną, a zarazem także prostą konstrukcję z powodzeniem można je łączyć z innymi profilami lub uzupełniającymi się technologiami. Ponadto pozwalają na realizację zadań specjalnych, tym bardziej że doskonale sprawdzają się podczas transportowania nietypowych towarów o dużych gabarytach.

Korzyści płynące z zastosowania przenośników łańcuchowych

Te niezwykle praktyczne, wydajne i uniwersalne urządzenia posiadają wiele zalet, do których w głównej mierze zaliczymy m.in.:

·         stosunkowo cichą pracę,

·         możliwość transportu ładunków przy delikatnym/niewielkim nachyleniu przenośnika,

·         niezawodność działania,

·         prostą i zwartą konstrukcje,

·         możliwość transportowania różnego rodzaju palet.

Wybierz przenośniki łańcuchowe od Metal Chem.

Add a Comment