All in! Games i Punch Punk zawarły list intencyjny o współpracy przy Moonshine

Giełdowe spółki z branży gier wideo – All in! Games oraz Punch Punk, zawarły list intencyjny o rozpoczęciu negocjacji zmierzających do zawarcia współpracy przy produkcji, wydaniu i promocji gry komputerowej Moonshine oraz rozważają współpracę kapitałową. Wartość umowy to co najmniej 3,6 mln zł. Zawarcie właściwej umowy planowane jest na czwarty kwartał 2021. Gra ma  być dostępna w sprzedaży w 2023 roku.

– Moonshine będzie oryginalną grą oparta na komiksie wydawnictwa Image Comics, za który odpowiada duet twórców Brian Azzarello i Eduardo Risso, czyli absolutna czołówka współczesnych amerykańskich scenarzystów głównego nurtu. Przedstawiona fabuła – w naszej ocenie – idealnie nadaje się do dynamicznej gry przygodowej. Gracz wejdzie w świat amerykańskiej prohibicji, w którym świat gangsterów spotyka się ze światem wilkołaków. Jestem przekonany, że tak niecodzienna kombinacja przyciągnie uwagę wielu graczy, a także rzeszę fanów tego komiksu – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk – Cieszę się, że All in! Games, które ma na swoim koncie sukcesy wydawnicze, dostrzega potencjał naszego produktu i jest zainteresowane zaangażowaniem w Punch Punk – dodaje Krzysztof Grudziński.

Na mocy zawartego listu strony ustaliły, że produkcję, wydanie oraz marketing gry sfinansuje All in! Games

Kwota umowy to co najmniej 3,6 mln zł, z czego nie mniej niż 1,9 mln zł  to budżet na development Moonshine. Podział tantiem w Umowie zależny będzie od zwrotu nakładów na development gry – do jego osiągnięcia Punch Punk otrzyma co najmniej 10 proc., natomiast po zwrocie kosztów wyprodukowania gry udział Punch Punk w tantiemach wzrośnie do co najmniej 60 proc. Właściwa umowa wydawnicza według zapisów listu intencyjnego ma być zawarta w czwartym kwartale 2021 roku.

– Moonshine to w naszej ocenie bardzo ciekawa propozycja, obok mocnej rozgrywki gra ma odznaczać się estetyką, silną fabułą oraz storytellingiem. Będzie można poczuć komiks na własnej skórze. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy ze spółką Punch Punk. Jesteśmy dobrej myśli – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games.

Strony w Umowie ustalą warunki i zasady powiązania kapitałowego pomiędzy spółkami, w tym także sposób wyceny akcji Punch Punk, które zostaną objęte przez All In! Games.

Add a Comment