True Games z Rodziny Movie Games poszerza współpracę ze studiem Flint Arts

True Games, zmierzający na NewConnect producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, poszerza współpracę ze studiem Flint Arts. Team będzie odpowiedzialny za prace developerskie przy  grze o roboczym tytule Project Castle, która jako pierwsza pozyska finansowanie za pośrednictwem platformy Raisemana. Gra przedstawia życie osadzonego w więzieniu o zaostrzonym rygorze i łączy różne gatunki, takie jak: arcade, adventure, roguelike czy RPG. Premiera zaplanowana jest w połowie 2022 roku.

Project Castle jest już drugim tytułem, który powstanie przy współpracy z deweloperem z Gdańska – Flint Arts. Gracz wcieli się w postać osadzonego w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Wykorzystując znajomości i wewnętrzne układy będzie próbował wydostać się z więzienia. Ucieczka może okazać się skomplikowana, a gracz będzie musiał wykazać się kreatywnością i sprytem, żeby zostać przy życiu. Realizm rozgrywki zagwarantuje zastosowanie techniki FPP, która pozwala na odgrywanie scenariuszy, które mogą się wydarzyć w więzieniu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy nad grą Night Club Manager: Violet Vibe, która powstaje przy współpracy ze studiem Flint Arts. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na poszerzenie współpracy o  Project Castle. Nikomu nie życzymy pobytu w więzieniu, natomiast dzięki tej produkcji, gracz na własnej skórze doświadczy życia osadzonego. Tematyka więzienna idealnie wpisuje się w tematy ulicznego świat i uzupełnia portfolio projektów True Games – komentuje Patryk Jasiński, prezes True Games oraz Prezes True Games Syndicate (dawniej K&K Herbal).

True Games pracuje razem z deweloperem z Gdańska nad dwoma tytułami

Project Castle będzie pierwszą grą, która pozyska finansowanie za pośrednictwem platformy Raisemana, czyli innowacyjnej platformy crowdfundingowej, która umożliwia twórcom pozyskanie bezzwrotnego finansowania na projekty związane z tzw. digital goods. Platforma została powołana przez INC oraz Codeaddict. Kampania wystartuje zaraz po wakacjach, a jej cel opiewa na 600 ty. zł.

– W ostatnich latach crowdfunding udziałowy oraz tokenizacja w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Project Castle to dla nas wyjątkowy tytuł, ponieważ jako pierwszy pozyska finansowanie za pośrednictwem platformy Raisemana. Cieszymy się, że to nasza gra będzie pionierem w dziedzinie innowacyjnego crowdfundingu wykorzystującego tokeny. Mamy nadzieję, że w przyszłości trafią tam kolejne tytuły – dodaje Patryk Jasiński.

True Games zostało założone w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa. Spółka jest w trakcie procesu przejścia na rynek NewConnect poprzez połączenie z notowaną na tym rynku spółką True Games Syndicate.

Add a Comment