My Spa Resort w kwietniu dostępne w Huawei AppGallery

Cherrypick Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, w ramach rozszerzania kanałów dystrybucji, umieści My Spa Resort, jedną ze swoich flagowych gier, w Huawei AppGallery. Z aplikacji, na 700 milionach urządzeń marki Huawei, korzysta 420 milionów użytkowników. Dotychczas sprzedaż tytułu na urządzeniach iOS i Android wygenerowała ponad 1,4 mln USD przychodów. Gra została pobrana 3 mln razy. Docelowo My Spa Resort zostanie wydana również w wersji na Nintendo Switch.

– Miło nam poinformować, że już w kwietniu nasza autorska gra My Spa Resort będzie dostępna w sklepie Huawei AppGallery. Od dnia premiery jej sprzedaż wygenerowała ponad 1,4 mln USD przychodów. Cały czas staramy się rozszerzać grupę docelową odbiorów tytułu i rozwijać jego potencjał komercyjny stąd decyzja o nawiązaniu współpracy z Huawei – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu Cherrypick Games.

W zakresie tradycyjnych gier free to play, Cherrypick Games jeszcze w tym roku, planuje skierować do sprzedaży Solitaire: Adventure Journey, której wydawcą jest Huuuge Games. Jednocześnie studio od 2020 roku koncentruje się na drugim segmencie swojej działalności – tworzeniu e-sportowych gier mobilnych. Kluczowym partnerem spółki w tym zakresie jest amerykańska firma Skillz Inc.

Docelowo, w drugiej połowie roku, na globalną platformę Skillz mają trafić takie tytuły jak Solitaire TriPeaks Blitz!, Golf Solitaire TriPeaks oraz Golf Hero

– Naszą ambicją jest tworzenie wysokiej jakości gier mobilnych, które będą dystrybuowane w różnych kanałach sprzedaży. Miniony rok był dla nas wymagający, głównie z uwagi na toczące się postępowanie z Kuu Hubb Oy, które zakończyło się dla nas wygranym procesem. Fiński deweloper jest zobligowany uregulować wszystkie zaległe należności do końca sierpnia bieżącego roku. Aktualnie wszystkie nasze zasoby i moce produkcyjne koncentrują się na tworzeniu nowych projektów. Mamy nadzieję, że efekty tych działań zaprocentują i będą widoczne w przyszłych wynikach finansowych spółki – podsumowuje Marcin Kwaśnica.

Add a Comment