Sprawdź gdzie zlecić wykonanie strony internetowej w Warszawie

Jeżeli jesteś z Warszawy i chcesz zlecić wykonanie strony internetowej zobacz do naszego poradnika. Przeprowadzimy Cię przez proces filtrowania ofert i skomplikowane zagadnienia, których poznanie umożliwi skuteczne wybranie oferty tworzenia strony internetowej we właściwej agencji interaktywnej.

Jak zlecić stworzenie strony internetowej w Warszawie ?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości realizacji strony od samodzielnej pracy z wykorzystaniem tzw builderów stron, po darmowe rozwiązania i zakup gotowych stron internetowych, które wymagają jedynie uzupełnienia danych i treści.

Czy taka strona ma rację bytu ? Oczywiście nie. Istnieje szereg pułapek i niedopowiedzeń które czyhają na osoby chcące zrobić swoją stronę samodzielnie.

Nowoczesna i dopasowana strona internetowa

Strona internetowe to przede wszystkim dopasowanie do odbiorcy i odpowiednia komunikacja, a tego generator i builder nam nie podpowie i nie pomoże ułożyć oferty na stronie by była czytelna i logiczna.

Nie umiejętne projektowanie strony za pomocą buildera zwykle kończy się stratą czasu i pieniędzy gdyż w najlepszym przypadku stronę odwiedza sam właściciel.

Jakie jest właściwe podejście do tworzenia stron ?

Aby zmaksymalizować koszty i czas poświęcony na zlecenie opracowania strony internetowej dla naszej firmy należy zacząć od zdefiniowania własnych potrzeb i przygotować nawet najprostszy brief, który pomoże agencji interaktywnej tworzącej strony w budowaniu obrazu tego co chcemy zrobić. Podjęcie współpracy z odpowiednią agencją zaoszczędzi czas i zagwarantuje wykonanie produktu w odpowiedniej jakości i terminie.

Tworzenie strony przez agencję interaktywną

Zatrudniając profesjonalistów oszczędzamy czas i pieniądze. Można powiedzieć banały jednak istotne z punktu widzenia przedsięwzięcia. Strona internetowa wykonana raz zgodnie ze sztuką będzie generować przychód, dobrze się pozycjonować i budować wartość dla Google. Strona internetowa wykonana źle będzie stanowiła problem ciągnący się w czasie, a każdy specjalista poprawiający poprzedniego będzie kosztował czas i energię.

Czym kierować się przy wyborze warszawskiej agencji interaktywnej?

Warto sprawdzić na sam początek portfolio oraz profile społecznościowe, poznać zespół oraz zapoznać się z ostatnio realizowanymi projektami. Z pomocą przyjdzie nam też krótka lista którą przedstawiamy poniżej. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z  dotychczasowymi case studies agencji.

Krótka rozmowa i poznanie wspólnych oczekiwań

Odbycie krótkiej warsztatowej rozmowy z zespołem może nam pomóc poznać flow agencji oraz czy jej sposób komunikacji oraz energia nam odpowiada. Jest to o tyle ważne że współpracować będziemy około kilku tygodni, dlatego do osób z zespołu odpowiedzialnych za kontakt warto byśmy czuli dobre emocje.

Projektowanie stron i wdrożenie online 

Sprawdzamy jak wygląda strona internetowa w wersji online. Czy jest to faktycznie wersja 1:1 z projektu graficznego UI w portfolio. Być może agencja posiada dobrych grafików ale niestety gorzej już wychodzi wdrożenie strony realizowane przez developerów. Ważne by sprawdzić wersję mobilną i desktop.

Etapowość współpracy i planowanie prac nad stroną www

Agencja tworząca strony powinna posiadać jasno określony harmonogram prac i etapy współpracy. Dobrze abyśmy go zobaczyli i wiedzieli co kiedy będzie realizowane. Kiedy będą potrzebne materiały do strony, kiedy są ustalone spotkania i omówienie postępów prac nad poszczególnymi etapami tworzenia naszej strony internetowej.

Typowe etapy tworzenia strony w warszawskich agencjach to:

  1. spotkanie organizacyjne, poznanie potrzeb oraz ustalenie ram dla projektu,
  2. analiza własna agencji oraz briefing Klienta,
  3. warsztaty podczas których weryfikowane są założenia i budowany jest profil klienta,
  4. projektowanie UX – budowa makiet i userflow strony,
  5. projektowanie UI – warstwa wizualna
  6. programowanie i wdrożenie strony do systemu CMS,
  7. publikacja strony i jej optymalizacja SEO i techniczna
  8. finalizacja zlecenia

Zwykle czas potrzebny do wykonania strony internetowej w większej agencji to okres około 40-60 dni dla średnio rozbudowanej strony wraz z analizą słów kluczowych, budową strategii SEO, analizą i budową profilu idealnego Klienta oraz grupy docelowej odbiorców strony internetowej. Kluczowe i odpowiednie tworzenie stron w Warszawie to połączenie dobrej atmosfery, energii obu stron i wspólny front działań.

Tworzenie stron internetowych w Warszawie

Zdecydowana większość Klientów i firm szukających usługi tworzenia strony w pierwszej kolejności będzie wyszukiwało w Google firmę, agencję świadczącą tego typu usługi na terenie miasta Warszawa.

Statystycznie większość wejść z fraz kluczowych typu : tworzenie stron internetowych, strony internetowe odbywa się właśnie przez managerów, dział kreatywny w firmach celem znalezienia potencjalnego wykonawcy strony internetowej. Mało kiedy ale około 20-30% zapytań stanowić będą zapytania tych samych fraz z lokalizacją miasta.

Jak znaleźć wykonawcę strony w Warszawie poza Google ? 

Oprócz wyszukiwarki Google, możemy sprawdzić strony znajomych firm, konkurencji i poszukać jaka firma wykonywała im stronę (przy założeniu że jej jakość i standard nam odpowiadają). Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie grup na facebook lub lokalnych sieci społecznościowych na instagramie. Co prawda nie wszystkie agencje Warszawskie będą w stanie do nas dotrzeć jednak zawsze poszerzymy grono potencjalnych Wykonawców.

Support na opiekę nad stroną internetową

Opieka nad stroną to istotny aspekt po uruchomieniowy naszej strony. Ważnym i kluczowym powinno być dla nas czy dostaniemy support i wsparcie od agencji np w okresie 1 miesiąca po oddaniu strony, czy agencja wiąże się długofalowo z Klientem oferując administrację i opiekę nad stroną i świadczy usługi w abonamencie. Mamy wtedy pewność że nawet jeżeli nie poradzimy sobie z jej prowadzeniem możemy kwestie opieki i administracji powierzyć zespołowi który zna temat od podszewki.

Umowa i zamówienie strony www ?

Przedstawienie oferty przez agencję interaktywną powinno nastąpić po odbyciu rozmów, poznaniu naszych oczekiwań. W innym przypadku możemy być pewni że agencja podejdzie do współpracy szablonowo z gotowymi rozwiązaniami szablonów stron www, które są dopasowywane do naszych potrzeb. Pytanie zasadnicze też czego oczekujemy ? Jeżeli usługi premium to zdecydowanie powinniśmy przejść etap warsztatów i podejścia indywidualnego, jeżeli zależy nam na tanim rozwiązaniu to z tego typu oczekiwaniami indywidualnego podejścia i wdrożenia strony będzie to trudne do wykonania.

Add a Comment