Samouczek Prawny – innowacyjne narzędzie dla agentów Freedom Nieruchomości

Podczas lipcowej Konferencji Partnerów Freedom Nieruchomości Kadra Zarządzająca zaprezentowała Franczyzobiorcom rewolucyjne narzędzie jakim jest Samouczek Prawny. Zakres i sposób działania platformy oraz udogodnienia jakie przynosi w codziennej pracy, spotkały się z ogromnym entuzjazmem zgromadzonych gości.

W ostatnich tygodniach, Samouczek został przekazany do używania agentom.

Samouczek Prawny Freedom – co to jest i do czego służy?

Sprzedaż nieruchomości to wymagający i złożony proces. Dużo zależy od tego jaki rodzaj nieruchomości będzie sprzedawany, w jaki sposób i kiedy została nabyta, a także co działo się z nieruchomością i jej otoczeniem w ostatnim czasie. Przepisy często się zmieniają i dobry agent nieruchomości musi za nimi nadążać. Dzięki Samouczkowi Prawnemu można wreszcie trzymać rękę na pulsie.

Celem Samouczka jest ułatwienie pracy agentom, gdzie dbając o interes klienta, mogą przygotować proces sprzedaży sprawnie i bezpiecznie gromadząc informacje o niezbędnych do transakcji dokumentach.

Jak powiedziała Marta Szczepkowska-Sadoch, Dyrektor ds. Prawnych i Administracji sieci Freedom Nieruchomości, potrzeba jest matką wynalazku, a sam Samouczek powstał właśnie z potrzeby wiedzy prawnej

Samouczek Prawny to rodzaj ankiety, którą wypełnia agent. System zadaje pytania o to czy np. nieruchomość jest objęta planem miejscowym, kiedy plan był uchwalony, w jaki sposób obecny właściciel nabył nieruchomość? Poprzez uzyskane odpowiedzi portal kieruje użytkownika na konkretną ścieżkę i w razie potrzeby dopytuje o kolejne rzeczy. Wynikiem ostatecznym jest informacja m.in. na co trzeba zwrócić uwagę, jakie dokumenty trzeba zgromadzić i skąd je wziąć, jakie informacje i gdzie sprawdzić, co trzeba będzie wyjaśnić czy uregulować przed sprzedażą.

Dostęp do Samouczka Prawnego mają osoby działające w strukturach Freedom Nieruchomości. To autorskie narzędzie, dedykowane Agentom i Partnerom.

To kolejne nowatorskie udogodnienie wprowadzone przez sieć Freedom. Dotychczas marka wydała m.in. system do monitoringu statystyk ofert nieruchomości – Freeup.

Freedom Nieruchomości

Freedom Nieruchomości –   sieć biur nieruchomości, licząca ponad 60 oddziałów w całej Polsce i 500 agentów. Ponad 37% ofert z bazy pochodzi z rekomendacji zadowolonych klientów, a skuteczność sprzedaży sięga 96%. Sieć specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości w modelu na wyłączność i przygotowywaniu ofert w standardach home stagingu.

Spółka posiada oddziały m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Białymstoku, Olsztynie, Łodzi i we Wrocławiu. Działalność rozpoczęła w 2010 roku, a w 2013 uruchomiła ofertę franczyzową i w ciągu zaledwie 3 lat stała się jednym z największych, sieciowych biur nieruchomości.

Jak działa Freedom?

  • Każdego dnia, każdy z nas, podejmuje trudne decyzje. Warto mieć pewność, że są one właściwe. Freedom to pewny wybór w nieruchomościach.
  • Specjalizujemy się w szybkiej i zyskownej sprzedaży nieruchomości w modelu na wyłączność, który jest 6-krotnie skuteczniejszy od pracy na umowach otwartych.
  • W całej Polsce posiadamy blisko 60 oddziałów, w których pracuje ponad 500 specjalistów.
  • Standardowe mieszkania sprzedajemy średnio o 49, a domy o 74 dni szybciej niż rynek.
  • Z każdą ofertą docieramy do blisko 200 000 poszukujących.
  • Skutecznie negocjujemy ceny dla naszych klientów, dzięki czemu większość nieruchomości sprzedajemy powyżej ceny ofertowej.
  • Intensywnie promujemy nasze oferty, dzięki czemu generują one o 90% więcej zapytań, niż ogłoszenia standardowe.
  • Skuteczność sprzedaży nieruchomości z naszej bazy sięga 96%.

Add a Comment