Marcin Janiszewski nowym prezesem Sylen Studio

Niezależne studio gamedevowe Sylen Studio, specjalizujące się w produkcji gier z gatunku RPG ma nowego prezesa. Stanowisko objął Marcin Janiszewski, wcześniej związany między innymi z CD Projekt RED.

Ze zmianą prezesa związane jest również przyjęcie nowej strategii rozwoju – spółka zapowiada między innymi koncentrację działań związanych z wydaniem gier z uniwersum książki z gatunku fantasy Michała Gołkowskiego – „Komornik”.

Marcin Janiszewski z branżą gamedevową związany jest od 2006 roku

Wtedy to rozpoczął współpracę z CD Projekt RED, gdzie jako Game Designer a następnie Senior Game Designer pracował nad grami z serii Wiedźmin oraz wczesnym konceptem gry Cyberpunk 2077. Pracował również w Lionhead Studios gdzie miał istotny wpływ na produkcję gry Fable 3. Przed objęciem stanowiska prezesa w Sylen Studio był zatrudniony Flying Wild Hog jako Lead Designer.

– Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do zespołu Sylen Studio. Przed nami wiele wyzwań zwianych z nową, ambitną strategia rozwoju. Głównym celem jest intensyfikacja prac nad grą na podstawie powieści fantasy „Komornik”. Pojawienie się zapowiedzi projektu w domenie publicznej, wzbudziło duże zainteresowanie oraz bardzo pozytywny odzew ze strony fanów Michała Gołkowskiego. Liczymy, że projekt odniesie spektakularny sukces na rynku gier RPG – komentuje Marcin Janiszewski, prezes spółki Sylen Studio.

Nowa strategia zakłada zawieszenie prac nad grą Dream of Gods i  maksymalną koncentrację prac nad grą z uniwersum książek Michała Gołkowskiego „Komornik”. Bestesellerowa trylogia dark fantasy bezpośrednio nawiązuje do biblijnej Apokalipsy i posiada grono wiernych czytelników wśród miłośników tego gatunku, do dziś odbijając się szerokim echem w świecie polskiej fantastyki. Umowa z pisarzem dotyczy stworzenia gier w oparciu o jego twórczość, pozwalając też autorowi na bezpośredni udział we współtworzeniu fabuły produkcji Sylen Studio; premiera gry planowana jest na 2023 rok.

W najbliższym czasie rozpocznie się seria rozmów z podmiotami trzecimi w zakresie dalszych losów Dream of Gods. Sylen Studio zapowiada też ogłoszenie już zaawansowanego w pracach projektu, którego premiera jest planowana jeszcze na koniec bieżącego roku.

Add a Comment