Klienci Banku Pocztowego mogą wpłacać gotówkę w 1000 urządzeń Planet Cash

Bank Pocztowy rozszerzył współpracę z firmą ITCARD właścicielem sieci bankomatów i wpłatomatów Planet Cash. Dzięki porozumieniu klienci indywidualni i firmowi Banku Pocztowego będą mogli korzystać z niemal 1000 wpłatomatów tej firmy w całej Polsce. Bank i IT Card planują dalsze zwiększanie liczby dostępnych urządzeń dla klientów Banku.

Klienci Banku Pocztowego korzystający z kart debetowych mieli dotychczas możliwość wpłacania gotówki na swoje rachunki bezpośrednio w placówkach Poczty Polskiej oraz przy wykorzystaniu wpłatomatów sieci Euronet. Teraz Bank Pocztowy poszerza swoją ofertę w tym zakresie rozwijając współpracę z ITCARD.

Sieć Planet Cash to najszybciej rozwijająca się, niezależna sieć bankomatów i wpłatomatów, należąca do firmy IT CARD SA. W sieci działa niemal 4300 urządzeń w tym 2300 bankomatów i 2000 wpłatomatów zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Urządzenia dostępne są w atrakcyjnych lokalizacjach w tym w ogólnopolskich sieciach handlowych

– Korzystanie z wpłatomatów jest bardzo wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem, gdyż pozwala także na wpłaty w formie zbliżeniowej. Ułatwiamy tym samym naszym klientom dokonywanie wpłat np.  w sytuacji, gdy Klient chce wpłacić gotówkę na konto poza godzinami pracy placówki lub w weekend. Korzystanie z takich urządzeń to także bezpieczny wybór w obecnej sytuacji pandemicznej i konieczności zachowania dystansu społecznego. Wpłatomaty dają możliwość dokonania szybkiej wpłaty środków, bez kontaktu z człowiekiem. Dzięki udostępnieniu Klientom Banku Pocztowego dodatkowej sieci wpłatomatów, usługa wpłat stała się bardziej dostępna i pozwoli dotrzeć do większej liczby naszych klientów – komentuje Sylwia Kosidło, Dyrektor Departamentu Bankowości Cyfrowej i Usług Płatniczych Banku Pocztowego.

– Na mocy porozumienia udostępniamy dla klientów Banku Pocztowego niemal 1000 naszych wpłatomatów. Z tej usługi mogą korzystać zarówno osoby indywidualne jak i firmy. W najbliższej przyszłości planujemy poszerzenie sieci naszych urządzeń dostępnych dla Klientów Banku Pocztowego, o kolejne kilkaset wpłatomatów – dodaje Piotr Kawczyński, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Zarządzania Bankomatami z ITCARD.

Wpłacone we wpłatomatach pieniądze dostępne są dla Klienta najpóźniej po 30 minutach od dokonania wpłaty, a opłata za taką operację pobierana jest zgodnie z obowiązującą w Banku Taryfą Opłat i Prowizji dla poszczególnych segmentów Klientów.

ITCARD Centrum Technologii Płatniczych SA, jest największym polskim centrum obsługi bankomatów i autoryzacji transakcji bankomatowych. Głównym przedmiotem działalności ITCARD jest autoryzacji transakcji płatniczych oraz obsługa bankomatów, terminali płatniczych POS, kart płatniczych VISA, Mastercard oraz płatności BLIK. Do ITCARD należy sieć bankomatów i wpłatomatów Planet Cash oraz sieć terminali płatniczych Planet Pay.

Listę dostępnych wpłatomatów można znaleźć na stronie internetowej Banku: https://www.pocztowy.pl/placowki-i-bankomaty/ oraz na stronie Planet Cash https://www.planetcash.pl/znajdz-bankomat-i-wplatomat

Add a Comment