Inwestycja w 2021 roku – o czym warto pomyśleć?

Statystyki w tej materii są dla nas coraz bardziej łaskawe z roku na rok – Polacy zaczynają myśleć o inwestowaniu posiadanych przez siebie środków finansowych. To bardzo dobra wiadomość, gdyż jeszcze dekadę temu świadomość finansowa naszego narodu była na relatywnie niskim poziomie. Wzrost naszej chęci do inwestycji to bardzo dobra prognoza w kontekście budowania dobrobytu obywateli, w dalszym ciągu musimy jednak mierzyć się z innym problemem – brakiem środków. Należy powiedzieć wprost, że nasze zarobki nie dogoniły jeszcze zachodu i zanim to nastąpi, czeka nas wiele pracowitych lat. Dzisiaj jednak skupimy się na innej kwestii – w jakie środki może zainwestować w 2021 roku przeciętny Polak? Jakie instrumenty finansowe mogą nam pozwolić wypracować odpowiedni zysk, jednocześnie nie narażając się na nadmierny poziom ryzyka? Zapraszamy do poniższego artykułu, który wskaże ciekawe pomysły na inwestycje w obecnych czasach.

Jakie są najpewniejsze instrumenty inwestycyjne w obecnych czasach?

Na samym początku należy zaznaczyć, że absolutnie każde inwestowanie pieniędzy wiąże się z ryzykiem. Niestety nie da się tego nigdy uniknąć w stu procentach, nawet jeśli zdecydujemy się inwestować w teoretycznie najpewniejsze środki. Właśnie dlatego inwestowanie oszczędności życia nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zastanawiasz się, jakie są inne sposoby, by uzyskać kwotę niezbędną do inwestycji, możesz zajrzeć do artykułu pod tym linkiem: https://rynekinwestycji.pl/skad-wziac-pieniadze-na-inwestycje/, gdzie jest to szerzej opisane.

No dobrze, ale załóżmy już, że jesteśmy w pełni świadomi możliwego ryzyka i mamy niezbędne fundusze, które bez obaw możemy przeznaczyć na inwestycje. Na co w takim wypadku warto postawić, żeby zbudować nowoczesny portfel na miarę 2021 roku?

Złoto

Złoto jest instrumentem inwestycyjnym, który bardzo często pojawia się w rozmaitych zestawieniach najbardziej pewnych inwestycji. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż ten metal szlachetny ma wiele cech, jakie czynią go rozsądną opcją dla inwestorów. Ilość złota na naszej planecie jest ograniczona i to, że cena kruszcu wzrośnie, jest niemal pewne. Niestety nie możemy z podobną pewnością założyć, kiedy nastąpi ten wzrost. Innymi słowy – złoto to bardzo dobra inwestycja długoterminowa w kontekście „kupujemy i zapominamy na kilka lat”. Warto pamiętać jedynie o tym, że im mniej pewne czasy i światowe rynki, tym bardziej złoto rośnie na wartości, więc jeśli taki moment nastąpi po zakupie naszego złota, warto sprawdzić wtedy jego wartość.

Kryptowaluty

Ten relatywnie nowy instrument inwestycyjny jest doskonałą opcją dla tych, którzy nie boją się ryzyka. Kryptowaluty mogą zaoferować nam ogromny zysk, o czym wiedzą wszyscy, którzy odpowiednio wcześnie zainwestowali w Bitcoina. Niestety jest to miecz obosieczny – kryptowaluty bywają zupełnie nieprzewidywalne i ich niezależność względem rynku staje się zarówno ich największą zaletą, jak i największą wadą. Tak samo jak możemy sporo zyskać, możliwe jest także, że stracimy wszystko. Nie warto więc opierać swojego portfela inwestycyjnego w całości o kryptowaluty, jednakże ich niewielka ilość na pewno nie zaszkodzi.

Add a Comment