Darren Newnham nowym prezesem United Label

United Label, globalny wydawca gier notowany na NewConnect, ma nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej spółki od 1 lipca br. funkcję tę będzie pełnić Darren Newnham, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży gier.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać tak dobrego menadżera, jakim jest Darren. Szczególnie biorąc pod uwagę jego doświadczenie w budowaniu nowego biznesu, miedzy innymi dla Sega i Disney Interactive. Mamy długoterminowe plany związane z United Label i jestem przekonany, że potencjalny sukces najbliższych premier tym bardziej rozwinie jej skrzydła, które zresztą są częścią logo spółki. – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games – największego akcjonariusza United Label. – Jednocześnie chcę podziękować Tomaszowi za jego wkład na pozycji dotychczasowego prezesa spółki i życzyć powodzenia w kolejnych wyzwaniach. – dodaje.

– Jestem zaszczycony, że Rada Nadzorcza powołała mnie na stanowisko Prezesa Zarządu United Label. Cieszę się, że mogę być częścią organizacji, która ma w sobie tyle kreatywności i pasji. – powiedział Darren Newnham, nowy prezes spółki. Jak dodał – W pełni odnajduję się w misji United Label. Naszym celem jest wspieranie twórców gier niezależnych za pomocą sprawdzonych możliwości wydawniczych. Będę oceniać strategię, analizować nowe możliwości biznesowe, umożliwiać zespołowi realizację jego celów i napędzać ogólny rozwój firmy. Zmiana prezesa Zarządu spółki w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na zaplanowany proces wydawniczy w United Label; wszystkie już ustalone daty premier pozostają niezagrożone.

Zaczynając od sprzedaży detalicznej gier, Darren Newnham kształtował komercyjny krajobraz gier mobilnych w firmach Hutchison 3g (Three) i O2

W SEGA miał za zadanie budować europejską strategię gier dla kultowego japońskiego wydawcy, później pracował m.in. dla The Walt Disney Company. W 2016 roku Newnham wszedł do sektora e-sportu. W kwestiach dotyczących e-sportu doradzał ministrom rządu brytyjskiego, a zespołom i organizacjom – jak zmaksymalizować możliwości partnerstwa i sponsoringu. Przez ostatnie 2 lata zasiadał w Radzie Doradczej dla British Esports Association.

– Wprowadzenie United Label na rynek NewConnect było dla mnie bardzo ciekawym i ważnym doświadczeniem. Cieszę się, że mogłem wykorzystać swoje doświadczenia z czasów pracy w PwC i pomóc spółce w sprawnym wejściu na parkiet i przygotowaniu struktur raportowania giełdowego i zarządczego. Życzę Spółce samych sukcesów i udanych premier w najbliższych miesiącach. – komentuje Tomasz Litwiniuk, były prezes United Label.

United Label to wydawnictwo zajmujące się wspieraniem niezależnych deweloperów. W ubiegłym roku premierę miała pierwsza gra z portfolio spółki, „Röki”. W najbliższych miesiącach ukażą się 3 kolejne tytuły. Już 29 lipca premierę będzie miała gra „Eldest Souls”. To dynamiczna gra typu „soulslike” w oprawie pixel’art, skupiająca się na starciach z bossami. Kolejny tytuł spółki – „Tails of Iron”, narracyjna gra z gatunku RPG, opowiadająca historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, pojawi się w drugim półroczu 2021 r. Obie produkcje już w dniu premiery będą dostępne na wszystkich najważniejszych platformach.

Add a Comment