ConsoleWay pozyskało 1 mln zł z prywatnej emisji akcji

ConsoleWay, spółka z grupy Ultimate Games, specjalizująca się w portowaniu gier na konsole, w ramach przeprowadzonej w grudniu prywatnej emisji akcji, pozyskała od inwestorów 1 mln zł. Zebrane środki studio przeznaczy na realizację bieżących i nowych projektów oraz rozwój spółki. Do końca br. ConsoleWay planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

– W wyniku emisji akcji, z sukcesem pozyskaliśmy od inwestorów 1 mln zł, a grono naszych akcjonariuszy powiększyło się o 14 osób. Pieniądze te wykorzystamy m.in. na zabezpieczenie bieżących działań spółki, pokrycie kosztów dużych portów, nowe projekty oraz powiększenie zespołu – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay. – Biorąc po uwagę obecne koszty operacyjne i nie uwzględniając zysków ze sprzedaży portów, pozyskana z emisji kwota zabezpiecza sytuację finansową ConsoleWay na około dwa lata działalności – dodaje Grzegorz Misztal.

ConsoleWay pracuje aktualnie nad portami gier Train Station Renovation na Xbox One oraz Rover Mechanic Simulator na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. W ramach potwierdzonych kontraktów na 2021 rok, spółka w nadchodzących miesiącach dostosuje także kilka innych gier do wymagań technicznych dostępnych na rynku konsol: Thief Simulator 2 do Xbox One/PlayStation 4, Ultimate Fishing Simulator 2 do Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4, Uboat do PlayStation 4 i Xbox One, Builders of Egypt do Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

ConsoleWay będzie portować gry także na konsole najnowszej generacji, czego przykładem jest Mr. Prepper

– Przed nami bardzo wymagający i intensywny czas. Jesteśmy skupieni zarówno na projektach, które już są potwierdzone, jak i dalszym rozwoju. Obecnie przygotowujemy porty dwóch gier z grupy PlayWay o najwyższych Wishlistach na platformie Steam i dużym potencjale sprzedażowym, tzn. Builders of Egypt oraz Mr.Prepper. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie i wysoka jakość realizacji portu obu produkcji na konsole, przełożą się na ich sukces. Aktualnie prowadzimy również rozmowy w zakresie pozyskania kolejnych, dużych tytułów. Naszym celem jest portowanie trzech do czterech większych produkcji i kilka mniejszych gier rocznie  – komentuje Grzegorz Misztal.

ConsoleWay to spółka zależna Ultimate Games, która rozpoczęła działalność w lipcu br. Na liście do tej pory portowanych tytułów są, m.in. Bus Driver Simulator od KishMish Games, The Long Return od Max Nielsen Games oraz Tank Mechanic Simulator od studia DeGenerals.

Jeszcze w 2021 roku spółka zamierza dołączyć do firm notowanych na rynku NewConnect.

Add a Comment