W jakich branżach język angielski nie jest potrzebny?
Życie pisze różne scenariusze, dlatego powodów dla których przez lata nauki w szkole nie udało się opanować języka obcego, może być sporo. Źle prowadzony tok nauki, brak motywacji z naszej strony czy choćby obecność innej mowy obcojęzycznej w podstawie programowej, to tylko kilka przykładów. Mówi się, że język angielski jest podstawą do osiągania dobrych zarobków. Czy aby na pewno? Jakie zawody można wykonywać bez znajomości angielskiego?
Język angielski – do jakich zawodów się nie przydaje?
Kilka lat temu stworzono raport, w którym zawarto dobrze płatne profesje, do wykonywania których nie wymaga się obcowania z językiem angielskim. Wśród nich znaleźć można takie zawody jak kierowca tira i ciężarówki, samodzielna księgowa, kucharz czy spawacz. Faktycznie wykonywanie obowiązków w ramach tych zajęć nie zakłada z góry potrzeby doszkalania się językowo. Nie znaczy to jednak, że umiejętność posługiwania się językiem angielskim nie przyda się w tych przypadkach.
Kiedy przydaje się język angielski?
Choć do wskazanych zawodów nie wymaga się znajomości języka angielskiego, może on znacznie ułatwić wykonywanie obowiązków, a nawet wpłynąć na wysokość pensji. Wystarczy, że kierowca ciężarówki napotka na problem poza granicami ojczyzny, nie będzie w stanie wówczas samodzielnie poradzić sobie z napotkanymi trudnościami. Wykwalifikowany spawacz czy kucharz będzie miał zamkniętą drogę kariery poza granicami kraju, jeśli nie będzie znał choć podstaw języka obcego. Wniosek jest jeden, niezależnie od preferowanego zawodu, warto zawsze inwestować w rozwój osobisty.
Gdzie najlepiej uczyć się języków obcych?
Jeśli myślimy o wzbogaceniu CV czy stworzeniu sobie dodatkowych możliwości zarobkowych, dobrym pomysłem będzie inwestycja w umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Najlepszym wyborem będzie wówczas nauka w szkole językowej, gdzie lektorzy dopasują materiał do potrzeb i aktualnego poziomu wiedzy. Kurs angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ prowadzony w ramach metody bezpośredniej, daje gwarancję znacznie szybszego przyswojenia wiadomości językowych.