Już w sprzedaży luksusowe kawalerki w Bliska Residence na warszawskiej Pradze

Szczególną popularnością wśród warszawskich inwestorów średnio i długoterminowych cieszą się kawalerki i mniejsze mieszkania, pod warunkiem, że będą dobrze zlokalizowane. Polacy lokują swoje oszczędności wybierając nieruchomości jako bezpieczne przechowanie wartości dla swoich pieniędzy przed inflacją. Nawet w tak trudnych i nieprzewidywalnych czasach, w sytuacji nagłego lockdownu gospodarki, okazały się one bezpieczną przystanią. W 2020 roku sprzedano rekordową liczbę 210-220 tys nowych mieszkań i domów. Choć w czasie pandemii chwilowo załamał się rynek najmu krótkoterminowego, to jak potwierdza najnowszy raport NBP, najem długoterminowy ma się całkiem dobrze. 

Warszawska dzielnica Praga to bardzo dobrze skomunikowana baza mieszkaniowa nie tylko dla wielu młodych ludzi, w tym studentów znajdujących się tam uczelni wyższych, ale także dla osób, które w tygodniu spędzają czas w stolicy w celach biznesowych. Nowoczesne apartamentowce, wpisujące się w klimat ceglanych murów i starych kamienic, podobają się wielu warszawiakom. Dzielnica zaskakuje otwartością, a restauracje z ogródkami na Ząbkowskiej zachęcają warszawiaków do spędzenia w nich leniwego popołudnia.

Licząca blisko ćwierć miliona mieszkańców Praga od lat przechodzi swój renesans

Najciekawszym jej aspektem jest zachowana na prawym brzegu Wisły oryginalna, przedwojenna architektura, w odróżnieniu od zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, niemal całkowicie zniszczonej po II wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim. Magazyn Travel Supermarket ocenił Pragę jako czwartą najmodniejszą dzielnicę Europy, doskonale skomunikowaną z centrum za sprawą linii metra, miejskiej kolejki SKM, tramwajów i autobusów.

Stołeczny deweloper, Kreator Dom Invest rozpoczął tam budowę osiedla, zlokalizowaną przy ul. Bliskiej 17 w pobliżu Parku Skaryszewskiego i stacji metra Stadion Narodowy. Budynek zaprojektowany przez renomowaną pracownię Beczak & Beczak zostanie oddany do użytku w 2022 roku. Posiada 196 nowoczesnych, wygodnych 1- i 2-pokojowych mieszkań o powierzchni od 20 do 35 mkw. – wszystkie lokale będą klimatyzowane. Estymacja ceny metra kwadratowego w tym modnym apartamentowcu zaczyna się od 10.975 zł.+VAT.

Inwestorzy dodatkowo mają możliwość całkowitego odliczenia 23% VAT

“Sprzedaliśmy już prawie 10 proc. lokali, a kolejnych 20 proc. jest już zarezerwowanych, inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem. Klienci poszukując bezpiecznej alternatywy dla ich oszczędności, wolą mniejsze lokale, gdyż są bardziej elastyczne. Można je sprzedać, wynająć lub przekazać, również są popularne jako pierwsze mieszkanie, aby się nadmiernie nie zadłużać. Dla mniejszych lokali niezwykle ważna jest jednak dobra lokalizacja i bogata infrastruktura otoczenia, jaką gwarantuje ta dzielnica.” – mówi  Klaudia Siarkiewicz, prezes Kreator Dom Invest.

Najem stał się tu dodatkową formą zysku, bo zakupiony lokal moża w przyszłości sprzedać, zamienić czy przekazać spadkobiercom. Szczepienia przeciwko COVID – 19 pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Już w II połowie 2021 roku spodziewany jest powrót dużego popytu na najem krótkoterminowy który, generuje znacznie wyższe profity. Nowy rządowy program wsparcia zakupu pierwszego mieszkania oraz gigantyczne środki unijne mogą spowodować dalszy wzrost zainteresowania zakupem mieszkań, których niedobór na naszym rynku szacowany jest na nawet 3 miliony.

Add a Comment