Jak ustawić panele fotowoltaiczne?

Montaż paneli fotowoltaicznych jest tak samo ważny, jak ich prawidłowy dobór. Należy pamiętać, że w polskich warunkach trzeba dodatkowo optymalnie ustawić panele, aby mogły działać jak najlepiej i produkować dla nas tyle energii, ile potrzebujemy. Jest wiele aspektów, na które trzeba zwracać szczególną uwagę. Przedstawiamy najważniejsze z nich. Dobrą praktyką jest także korzystanie z pomocy doświadczonej firmy, która ma za sobą wiele udanych montaży.

Instalacja fotowoltaiczna, jak każda inna, która funkcjonuje w naszym domu albo mieszkaniu, wymaga po pierwsze tego, aby prawidłowo dobrać wszystkie jej elementy, po drugie prawidłowo ją rozplanować, a po trzecie przeprowadzić montaż, który będzie zgodny z prawidłami sztuki budowlanej oraz zaleceniami producenta. Oczywiście w tym wszystkim trzeba brać pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z najróżniejszymi budynkami i praktycznie nie ma takiego uniwersalnego schematu, który pozwoli na wykorzystanie jednej i tej samej instalacji w różnych miejscach.

Dlatego, jeżeli nie mamy wiedzy ani doświadczenia w tego rodzaju osprzęcie, najlepszym i po prostu najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest to, aby skorzystać z pomocy firmy, która zna rynek, zna produkty i potrafi je dopasować do potrzeb klienta, szanując jednocześnie jest pieniądze. Wiele informacji na temat prawidłowo zamontowanych paneli znajdziemy na stronie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-slaskie/

Zalety współpracy z dobrą firmą to:

– prawidłowy dobór urządzeń,
– odpowiednia konfiguracja i montaż,
– stabilność pracy elektrowni,
– odporność instalacji na uszkodzenia,
– odpowiednie ustawienie paneli względem słońca,
– fachowy serwis.

Zobacz także: https://allnaturals.pl/dlaczego-panele-fotowoltaiczne-sa-tak-popularne/

Jak ustawić panele fotowoltaiczne?

Wiadomo, że każdemu, kto decyduje się na to, aby posiadać na dachu domu lub w ogrodzie panele fotowoltaiczne zależy na tym, aby instalacja działała w sposób optymalny i produkowała tyle prądu, ile potrzebujemy. Aby tak się stało potrzebny jest prawidłowy montaż, a także odpowiednie ustawienie paneli. Jak tego dokonać?

Podstawowa kwestia jest taka, aby trzymać się norm podanych przez producenta. Zasada mówi o tym, że panele fotowoltaiczne powinny być skierowane na południe oraz nachylone pod kątem 30-40°. Takie ustawienie pozwala po prostu na maksymalny pobór energii. Równie skuteczne uzyskanie energii wynoszące około 90-95% możliwe jest, jeśli panele ustawione są na południowy wschód lub zachód pod kątem 25-55°. Inne konfiguracje nie są optymalne i mogą powodować znaczne obniżenie mocy produkcyjnych elektrowni. Krótko mówiąc – ilość potrzebnej energii nie będzie dostarczona do naszych gniazdek. Ważne jest również to, aby panele montować w takich miejscach, gdzie jesteśmy pewni co do maksimum nasłonecznienia i nie obawiamy się o to, że będą przeszkody (naturalne – drzewa i sztuczne – budynki). O ustawieniu paneli fotowoltaicznych możemy poczytać na stronie Hymon Fotowoltaika Sp z o.o.

Prawidłowy montaż i ustawienie paneli to klucz do sukcesu. Sprawdź, jak prawidłowo to zrobić

Prawidłowość działania całej instalacji fotowoltaicznej w dużej mierze zależy właśnie od tego, kto przeprowadzi montaż. Musimy pamiętać, że często panele fotowoltaiczne montowane są na dachach domów, a tu prowadzenie prac montażowych wymaga doświadczenia oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu. Chodzi nie tylko o zamontowanie paneli w taki sposób, aby nie spadły z dachu np. pod wpływem silnego wiatru, ale również o to, aby nie uszkodzić dachu, poszycia, aby klient nie był narażony na konieczność remontu. W przypadku, gdy z różnych przyczyn nie jest możliwe to, aby wykonać montaż na dachu, warto to zrobić na gruncie. Tu przeszkodzą może okazać się wysoki drzewostan lub inne budynki.

Również kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest to, aby stosować odpowiedni system montażowy, który jest zalecany przez producenta. Niedopuszczalne jest to, aby stosować systemy mocujące różnych firm, gdyż wtedy zdecydowanie nie zapewnimy stabilności pracy elektrowni. Możemy również uszkodzić panele fotowoltaiczne, a tym samym działać na stratę klienta.

Dlatego tak ważne jest to, aby wybrać montażystów, który mają wiedzę, doświadczenie, potrafią dzięki poprawnemu montażowi zwiększyć potencjał elektrowni. Warto wiele informacji zaczerpnąć ze strony https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-rybnik/

Add a Comment