Getin Noble Bank wspiera projekt „Bankowcy dla Edukacji”

Getin Noble Bank wspiera V edycję akcji „Bankowcy dla Edukacji”, której celem jest edukacja ekonomiczna i budowanie świadomości wokół zagadnienia cyberbezpieczeństwa. Projekt jest realizowany w ramach Związku Banków Polskich. To inicjatywa, która jest niezwykle istotna i bliska codziennej misji Getin Noble Banku – dbaniu o bezpieczeństwo klientów w wirtualnym świecie finansów. 

Żyjemy w czasach, w których cyberataki są coraz częstszym zjawiskiem

Cały czas słyszy się o atakach hakerskich czy wykradaniu danych. Często ofiarami w takich sytuacjach są instytucje finansowe i ich klienci. Dlatego uważamy, że niezwykle ważne jest budowanie świadomości, co robić, aby uniknąć takich sytuacji. Jesteśmy dumni, że dokładamy swoją cegiełkę i tym samym pomagamy  w uświadamianiu społeczeństwa jak ważna jest edukacja w zakresie finansów, bankowości oraz przede wszystkim bezpieczeństwa – mówi Rafał Winnicki, Dyrektor Departamentu Ryzyka Operacyjnego i Nadużyć w Getin Noble Banku. Bankowość mobilna i internetowa, karty płatnicze, płatności zbliżeniowe telefonem czy smartwatchem to już codzienność wielu osób. To ważne, żeby wiedzieć jak korzystać z nich mądrze i bezpiecznie – dodaje.

W ramach akcji zrealizowanych zostało 8 mini-klipów edukacyjnych, w których wystąpił aktor Michał Piela. Cykl klipów ukazał się pod nazwą „Bądź bezpieczny!” i obejmuje najważniejsze zagadnienia, które warto zapamiętać, czyli:

  • Nie daj się zwieść łatwym zarobkom!
  • Uważaj na fałszywe linki do płatności!
  • Numer karty płatniczej to Twoje dane poufne!
  • Rób kopie zapasowe!
  • Czytaj, co autoryzujesz!
  • Stosuj podwójne uwierzytelnienie!
  • Uważaj na oszustwa „na pracownika banku”!

W ramach filmowej kampanii po raz pierwszy zrealizowany został film „CYFROWO I BEZPIECZNIE. A Ty jak wybierzesz?” w nowej, interaktywnej formule „nauka przez działanie”. Oglądający mogą samodzielnie kreować losy bohaterów przez wybory, których dokonują w trakcie oglądania filmu. Każda ze ścieżek kończy się analizą działań i podsumowaniem. Film osadzony jest w specjalnej, interaktywnej aplikacji.

Getin Noble Bank dba o cyberbezpieczeństwo klientów i nieustannie pracuje nad wdrożeniem nowych rozwiązań, które ochronią ich przez niepożądanymi sytuacjami. W tym roku Bank został wyróżniony w największym badaniu sektora bankowego Złoty Bankier 2021 w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”. To czwarty rok z rzędu, w którym bank uzyskał te wyróżnienie. W ramach audytu eksperci cyberbezpieczeństwa przeprowadzili testy zabezpieczeń i stabilności serwerów bankowych. W ten sposób zweryfikowano systemy bankowości internetowej i mobilnej, co pozwoliło na sprawdzenie zgodności funkcjonowania systemów banku z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa.

Add a Comment